دسته‌بندی نشده

چاپ فضای خارجی چیست ؟

استفاده از این نوع چاپ در تبلیغات محیطی یکی از شیوه‌های رایج برای معرفی کسب‌وکار، خدمات و محصولات بوده و به جرات می­‌توان گفت از موثرترین فاکتورها برای جلب‌ توجه مشتری و انتقال پیام به وی محسوب می­‌شود. در چاپ فضای خارجی مهم‌ترین فاکتور، در نظر گرفتن عوامل محیطی ماخورشید باد، نور خورشید، باران و به‌طورکلی تغییرات جوی است.
از رایج‌ترین ابزارهای تبلیغات در فضای باز می­‌توان به بنر، فلکس و مش اشاره کرد که هر کدام با توجه به ویژگی­‌هایی که دارند، نقش مؤثری در تبلیغات خواهند داشت. شاید بتوان گفت بنر از ساده‌ترین، معمولی‌ترین و رایج‌ترین ابزار تبلیغاتی در این زمینه است. فلکس نمونه جذابی در ابزارهای تبلیغاتی است و از چاپ مش می­‌توان به‌عنوان نوین‌ترین ابزار تبلیغاتی در این زمینه نام برد. در کنار چاپ فضای خارجی، چاپ فضای داخلی نیز وجود دارد که مربوط به فضاهای داخلی ساختمان است. این نوع از تبلیغات در کنار انتقال پیام، باعث جذابیت محیط کسب‌وکار شما نیز خواهد شد. انواع استندها، رول آپ و پاپ آپ‌ها نمونه‌هایی از چاپ فضای داخلی بوده که تلفیقی از صنعت چاپ، نور و سازه هستند.

رایج‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در فضای خارجی :
بنر یکی از رایج‌ترین ابزارها در فضای خارجی است. از مهم‌ترین ویژگی‌های بنر می­‌توان به مقاومت خوب آن در برابر پارگی و تغییرات دمایی اشاره کرد. استفاده از این متریال برای مکان‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد توصیه می‌شود. جهت استفاده از بنر برای تبلیغات خارجی بهتر است به دو فاکتور گرماژ متریال و کیفیت چاپ روی آن دقت کنید. بنر در تبلیغات محیطی باز، کاربرد بسیار فراوانی دارد، به‌طور مثال اگر قصد دارید همایشی را برگزار کرده و برنامه‌های خود را اطلاع‌رسانی کنید می­‌توانید از بنر و چاپ فضای خارجی استفاده کنید. بنرها سازگاری بالایی نیز دارند. به‌عنوان نمونه می­‌توانید آن‌ها را به‌صورت افقی و یا عمودی آویزان کرده و یا اینکه از استند برای نمایش آن بهره ببرید.
استفاده از آن محدود به مراسم خاص و ویژه‌ای نیست و مناسب برای هر موقعیت و مکانی است. اگر به دنبال تبلیغات محیطی مقرون‌به‌صرفه هستید، چاپ بنرمی‌­تواند انتخاب مناسبی باشد. همراه با سفارش تابلوهای بنری می­‌توانید از خدماتی مانند پانچ، برش دور، ولد و استند نیز بهره‌مند شوید.
بنر نسبت به سایر متریال‌های دیگر شناخته‌ شده‌تر است و چون دسترسی به آن به‌مراتب آسان‌تر بوده و قیمت پایین‌تری نیز دارد، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر برای تبلیغات محیطی به دنبال جذابیت بیشتری هستید و می‌خواهید نگاه مشتری را در ده ثانیه طلایی از آن خود کنید و پیام خود را به آن‌ها انتقال دهید، می­‌توانید از چاپ روی تابلوهای فلکسی استفاده کنید. در تابلوهای فلکسی علاوه بر جلوهای گرافیکی از نور نیز استفاده می‌شود تا اثر بیشتری بر ذهن و جذب مشتری داشته باشد. این نوع از تابلوها توانایی عبور نور را از خود دارند، در حالی‌ که بنرها فاقد این ویژگی هستند. شما می­‌توانید تابلوهای فلکسی را با عرض حداکثر 3.20 سانتی‌متر سفارش دهید.

چاپ مش را می‌­توانید روی تبلیغات بدنه اتوبوس‌ها، شیشه مغازه و فروشگاه‌ها ببینید. این چاپ در برابر نور خورشید مقاومت بسیار خوبی دارد و به‌راحتی دچار رنگ‌پریدگی نمی­‌شود و درعین‌ حال میزان مناسبی از نور خورشید را از خود عبور داده و مانع از تاریکی محیط داخلی می­‌شود. از نوع چسب‌دار آن بیشتر برای تبلیغ و پوشش روی شیشه استفاده می‌شود.
چاپ مش روی سطوحی انجام می­‌شود که مملو از سوراخ‌های ریز است؛ که می‌تواند چسب‌دار و یا بدون چسب باشد. از مهم‌ترین ویژگی­‌های چاپ مش این است که دید از داخل به خارج مختل نمی­‌شود و به‌راحتی می­‌توان فضای بیرون را مشاهده کرد. این در حالی‌ است که دید از بیرون به داخل به‌راحتی امکان‌پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.